Ditmaal geschreven door onze klarinettisten Imke en Maud, die door de vereniging goede vriendinnen van elkaar zijn geworden. Muziek verbindt. Hoe mooi is dat! 🤗🎶🤝
“Hoi, wij zijn Maud en Imke. Wij spelen allebei klarinet bij muziekvereniging TOG Welten. Wij spelen in het jeugdorkest (JOW) en het grote orkest. In dit stukje gaan wij wat vertellen over hoe wij elkaar door TOG hebben leren kennen.
Ik ben Maud van de Venne en ik ben 16 jaar oud. Ik kom uit Heksenberg en woon daar ook met mijn vader. Met mijn moeder woon ik in Welten. Ik ben in 2017 begonnen met klarinet spelen. Mijn ouders zijn altijd al muzikaal geweest en wilden dit graag meegeven aan de volgende generatie. Mijn moeder speelt tuba en trompet. Mijn vader speelt trompet/cornet. Ze spelen allebei bij TOG. Ik heb mijn weg gevonden naar de klarinet. Ik begon met muzieklessen bij SCHUNCK en heb zo al snel mijn weg gevonden naar het jeugdorkest in Welten. Ik speelde 3 jaar bij het jeugdorkest toen ik al mee ging spelen in het grote orkest op de derde rij. Inmiddels speel ik al bijna 2 jaar mee op de eerste rij. Bij het jeugdorkest speel ik ook op de eerste rij. Het leuke aan de harmonie is dat je veel vriendschappen ontwikkelt en samen muziek maakt. Op deze manier heb ik Imke leren kennen.
Ik ben Imke Feijen en ik ben 17 jaar oud. Ik woon al mijn hele leven in Welten. Muziek zit bij ons in de familie; beide mijn ouders hebben dit van thuis uit meegekregen. Mijn vader speelt klarinet en saxofoon. Mijn moeder heeft altijd trompet gespeeld en speelt sinds een half jaar hoorn. Ook zij spelen bij TOG. Door Young Brass ben ik begonnen met klarinet spelen. Na Young Brass ben ik begonnen met muziekles. Na 2 jaar les ben ik ook begonnen bij het jeugdorkest. Hier begonnen wij samen op de derde rij. Uiteindelijk ben ik ook naar de grote harmonie gegaan, waar ik op de gezelligste rij zit, namelijk de derde rij. Doordat er zoveel jeugd bij de harmonie zit, kijk ik altijd uit naar de vrijdagavond.
We hebben elkaar al snel gevonden bij JOW. We kwamen van verschillende scholen, maar we klikten toch heel snel. Door elke vrijdagavond samen muziek te maken, bouwden wij al snel een band met elkaar op. We bleven vaker samen luisteren naar het grote orkest en spraken buiten de harmonie ook af. We zijn samen opgegroeid bij TOG. Nu spelen we samen in het grote orkest, helaas niet meer naast elkaar, maar Maud kijkt nog vaak genoeg om als er iets grappigs gebeurt. Nu we ouder zijn, genieten we ook steeds meer van de derde helft 😉. We zijn bijvoorbeeld elke laatste vrijdag van de maand te vinden bij Remember Femina in café Pelt. Samen met de grote groep jeugd van TOG maken wij het tijdens en na de repetitie een feestje. Door TOG hebben wij elkaar leren kennen en zijn wij supergoede vriendinnen geworden. Door elkaar elke week te zien en daarbuiten met diverse activiteiten en concerten van TOG, hebben wij een sterke band opgebouwd. We zien in dat, zelfs als we soms met tegenzin naar de repetities gaan, samen muziek maken een van de mooiste dingen is. Dankjewel TOG, voor deze en vele andere vriendschappen! Groetjes, Maud en Imke.”
